Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

ecoop Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego podpisał umowę na realizację projektu „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IVC.

  db
  ib

 youtube   FILM "ECOOP - Dla siebie ważni"

Inicjatorem i liderem przedsięwzięcia jest francuski Departament Gironde, zaś jego uczestnikami, obok Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje publiczne z dziesięciu innych krajów Europy. Zgodnie z formułą Programu INTERREG, projekt polega na wymianie doświadczeń i wypracowaniu nowych koncepcji wsparcia rozwoju społeczeństwa informacyjnego na terenach wiejskich i małych miast.

Partnerzy Projektu

1. Rada Generalna Departamentu Gironde (Francja)
2. Miasto Terni (Włochy)
3. Akademicki Instytut Badawczy Technologii Komputerowych (Grecja)
4. Stowarzyszenie Gmin Regionu Västernorrland (Szwecja)
5. Miasto Iasi (Rumunia)
6. Regionalna Agencja Rozwoju Regionu Transdunajskiego Zachodniego (Węgry)
7. Miasto Jyväskylä (Finlandia)
8. Hrabstwo Cambridgeshire (Wielka Brytania)
9. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie (Polska)
10. Rada Prowincji Barcelona (Hiszpania)
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie. Wydział Zarządzania w Koszycach (Słowacja)
12. ERNACT EEIG (Europejska Sieć Regionów na rzecz Zastosowań Technologii Komunikacyjnych, Irlandia)

 

Dzięki współpracy będziemy mogli zapoznać się z dobrymi praktykami, które oferują inne kraje, takimi jak m.in. hiszpańskie „miejskie żywe laboratoria”, czy węgierska „Telechatka”. Wyniki projektu, w tym baza dobrych praktyk, zostanie udostepniona online. W 2014 roku na Mazowszu zorganizowana zostanie wizyta studyjna, w trakcie której przedstawiciele jedenastu krajów europejskich będą mogli z kolei zobaczyć dobre praktyki wypracowane i wdrożone w Polsce.

 

W trakcie projektu zorganizowane zostaną trzy Akademie ECOOP – otwarte spotkania, służące wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w naszym regionie, zapoznaniu się z rozwiązaniami z innych krajów oraz przygotowaniu i dyskusji nad nowymi inicjatywami na Mazowszu. Pierwsza Akademia ECOOP odbędzie się w 2012 roku.

 

Już teraz zapraszamy do współpracy samorządy, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania oraz wszystkich zainteresowanych. Prosimy o kontakt z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie – tel. 22 571 61 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bannery-2

{youtube}https://youtu.be/KtvT_vs24DM{/youtube}