Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A
Skaryszew słynie od wieków z targów końskich zwanych „WSTĘPAMI”. Są one wielowiekową tradycją, której  oficjalny początek datuje się na rok 1633 roku, kiedy to król Władysław IV nadał przywilej organizowania jarmarków w Skaryszewie.

W ostatnią niedzielę maja br. w powiecie wyszkowskim po raz drugi zorganizowano ?Dni Pola Powiatu Wyszkowskiego?. Tym razem impreza, mająca charakter szkoleniowo ? wystawienniczy, odbyła się w gospodarstwie państwa Danuty i Ryszarda Marka Zglec w Kozłowie Starym ( gm. Somianka).

Po raz trzeci siedlecki Oddział MODR zorganizował imprezę ?Wiosna w polu i w ogrodzie". Frekwencja - jak zwykle - dopisała i tysiące gości zjawiło się na pięknie zagospodarowanym terenie wokół siedziby Oddziału.

Państwo Barbara i Ryszard Kacprzakowie z Pask Starych, gm. Teresin, powiat sochaczewski wśród finalistów XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik - Farner Roku. Dzięki swej aktywności, zaangażowaniu  i ciężkiej pracy zostali wyróżnieni, „Złotym Jabłkiem" za intensywną produkcję trzody chlewnej.

Zanosiło się na prawdziwa klęskę - i to żywiołową. Prognozy zapowiadały wprawdzie „przelotne opady deszczu w godzinach popołudniowych" a tymczasem w Siedlcach lać zaczęło w sobotę już po godz. 9.00 i to jak!

Dla zintegrowania lokalnej społeczności Rada Powiatu Sierpeckiego ustanowiła wyróżnienie AGRICOLA SIERPEENSIS – FILIUS TERRAE (Rolnik Sierpecki – Syn Ziemi) dla osób, które zwracają uwagę swą aktywnością zawodową i społeczną  na obszarach wiejskich.