Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

MODR Oddział Siedlce zorganizował II Mazowiecką Konferencję Pszczelarską „Chrońmy pszczoły”. Czterech wykładów dotyczących chorób pszczół, gospodarki pasiecznej i zasad etyki w pszczelarstwie wysłuchało ponad 80 pszczelarzy, sadowników i rolników.

W siedzibie MODR Oddział Siedlce odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Poprzedziły ją eliminacje gminne, które zorganizowane zostały we wszystkich trzynastu gminach powiatu siedleckiego.

W Mazowieckim Instytucie Kultury 28 września spotkaliśmy się na III wojewódzkiej konferencji z cyklu „Sukcesy i problemy turystyki wiejskiej na Mazowszu”, tym razem pod hasłem „Nowe kierunki rozwoju agroturystyki i turystyki wiejskiej na Mazowszu”.

W niedzielę 25 września przy siedleckim amfiteatrze odbyło się doroczne święto pszczelarzy pn. ,,Siedleckie Targi Miodu ’’ zorganizowane przez Podlaskie Koło Pszczelarzy w Siedlcach i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce.

W niedzielę, 25 września pszczelarze zrzeszeni w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Siedlcach po raz kolejny organizują  imprezę popularyzującą produkty pszczele pn. ,,Siedleckie Targi Miodu”. Wśród organizatorów jest także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Oddział Poświętne w Płońsku poprzez wrześniową, plenerową imprezę, pielęgnuje szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi. XI Jesienny Jarmark „od pola do stołu”, który w tym roku odbył się 18 września to także muzyczna rozrywka i możliwość zakupu zdrowej tradycyjnej żywności.

Tegoroczne święto plonów powiatu sochaczewskiego 18 września (Kurdwanów, gmina Nowa Sucha) rozpoczęła Msza św. dziękczynna.

Na terenie MODR Oddział Poświętne 15 września odbyła się impreza pn. XVIII Dzień Kukurydzy i Buraka.

28 sierpnia w Pienicach, gm. Krasnosielc, odbyła się po raz szósty impreza „Biogazowa Kukurydza”.

W niedzielę 4 września w Otwocku na stadionie Otwockiego Klubu Sportowego odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego.