Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

12 grudnia w Klwowie odbyła się dziewiąta i ostatnia z cyklu „Innowacje w produkcji rolniczej- dobre praktyki” konferencja pt. „Integrowana ochrona w technologii uprawy wybranych gatunków warzyw”.

W Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, Oddział Poświętne w Płońsku odbyła się 4 grudnia br. 22. Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Młodzi rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne samodzielnie lub wspólnie z rodzicami rozwiązywali test obejmujący zagadnienia z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, przystosowania gospodarstw do wymogów unijnych, agrobiznesu, technologii produkcji rolniczej oraz ekologii i ochrony środowiska.

19 listopada w Zajeździe „Chodowiak” w Chodowie koło Siedlec odbyła się kolejna konferencja z cyklu ,,Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem rolnym z uwzględnieniem promocji własnych produktów” pod nazwą ”Zarządzanie gospodarstwem rolnym przy wykorzystaniu środków PROW 2014-2020”.

3 grudnia br. w Siedlcach, ponad 170 osób wzięło udział w konferencji organizowanej w ramach cyklu: „Rozwój Obszarów Wiejskich” nt. „Kobieta przedsiębiorcza w Unii Europejskiej”. Salę konferencyjną Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Siedlcach wypełniły (po brzegi) kobiety, które przybyły głównie z powiatu łosickiego, siedleckiego, mińskiego, garwolińskiego i węgrowskiego.

28 listopada br. w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Oddział Poświętne w Płońsku, odbyła się ósma konferencja z cyklu „Żywność – produkt tradycyjny, regionalny i lokalny” na temat: „Produkt tradycyjny  wysokiej jakości – skracanie łańcucha dostaw żywności z gospodarstwa do konsumenta”.

27 listopada br. w Centrum Edukacyjno - Konferencyjnym Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku odbyła się ósma konferencja z cyklu: „Innowacje w produkcji rolniczej – dobre praktyki” nt. „Organizacja żywienia bydła mlecznego o wysokiej wydajności”. Organizatorem konferencji był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Oddział Poświętne w Płońsku przy wsparciu finansowym z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.