Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

W 2016 roku mija 23 lata od czasu pierwszej edycji konkurs Agroliga. Co roku przedsięwzięcie zyskuje na znaczeniu, a nagrody zdobyte w Agrolidze są wyznacznikiem innowacji, dobrych praktyk, nowoczesności, gospodarności i kreatywności rolników.

W tym roku Komisja Wojewódzka po zrealizowaniu objazdów lustracyjnych gospodarstw i firm biorących udział w konkursie dokonała następującego wyboru:

■  Mistrzem Agroligi w województwie mazowieckim w Kategorii Rolnik zostało gospodarstwo rolne Ryszarda Kacprzaka (gmina Teresin, powiat Sochaczew). Gospodarz prowadzi produkcję trzody chlewnej, w szczególności warchlaków i tuczników.

■  Wicemistrzem Agroligii w Kategorii Rolnik w województwie mazowieckim zostało gospodarstwo Marzanny i Zbigniewa Sołtys z gminy Szreńsk. Gospodarze prowadzą produkcję bydła mlecznego. Posiadają około 110 krów mlecznych oraz nowoczesną halę udojową z robotami.

■  Wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego w województwie mazowieckim otrzymało gospodarstwo Katarzyny i Rafała Adamiec z gminy Siennica. Gospodarze zajmuje się produkcją bydła mlecznego. Posiadają około 80 krów mlecznych.

■  Mistrzem Agroligii w Kategorii Firma w województwie mazowieckim zostało PPHU Pasz Mix Centrum Ogrodnicze i Centrum Kamienia – ROLMARKET z gminy Bodzanów. Przedsiębiorstwo zajmuje się kompleksową sprzedażą różnego rodzaju asortymentu dla rolnictwa, artykułów do budowy i wyposażenia ogrodów, roślin oraz kamienia dekoracyjnego z całego świata.

 

■  Wicemistrzem Agroligii w Kategorii Firma w województwie mazowieckim zostało przedsiębiorstwo „BEKON” Bartosz Podgórski z Szydłowca. Zajmuje się ono produkcją wędlin regionalnych oraz organizacją imprez okolicznościowych.

Wyróżnienie Marszałka Województwa w województwie mazowieckim otrzymała Grupa Producentów Warzyw PGO Latowicz Tomasz Cieślak z gminy Latowicz. Zajmuje się ono produkcją pomidorów w szklarni na areale około 6 ha.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w prowadzeniu biznesu.

 

Kinga Białobrzeska Kijek
MODR Warszawa Dział Ekonomiki